Firma Robert Mendalka P.P.H.U. „COLOR-BET” została założona w 2001 r. przez Roberta Mendalka.

Od tego czasu Robert Mendalka P.P.H.U. „COLOR-BET”  aktywnie uczestniczy w procesach inwestycji budowlanej – począwszy od projektu budowlanego, uzyskania pozwolenia na budowę, nadzoru wykonywania robót, realizacji zadania – wykonawstwo po same oddanie inwestycji w użytkowanie.

Początkowo profil firmy ukierunkowany był wyłącznie na konfekcjonowanie i dystrybucję najwyższej jakości produktów, które mają zastosowanie w mieszance betonowej, betonie oraz szeroko pojętej grupie zapraw budowlanych (pigmenty i domieszki), współpracując z czołowymi niemieckimi producentami w/w produktów, którzy postrzegani są w swojej branży jako liderzy dostarczając konfekcjonowane produkty poprzez rozbudowaną sieć współpracujących z nami hurtowni materiałów budowlanych do szerokiej grupy odbiorców.

Jednakże bezpośrednia styczność z procesem budowlanym, zdobyte doświadczenia, jak również kierunek wykształcenia i posiadane uprawnienia kadry technicznej firmy szybko wyznaczyły nowy horyzont poszerzając profil działalności o wykonawstwo.

W tym czasie Firma Robert Mendalka P.P.H.U. „COLOR-BET”  poza dotychczas realizowaną działalnością, bardzo mocno postawił na stworzenie branżowych grup budowlanych, dzięki którym fachowo, rzetelnie i terminowo wykonuje swoje rzemiosło pod nadzorem wykwalifikowanej kadry technicznej.

Stałe poszerzanie umiejętności i podnoszenie kwalifikacji kadry oraz bezpośredniego personelu, jak również współpraca z producentami materiałów budowlanych pozwala nam na wykonanie powierzonych  prac z zachowaniem najwyższej jakości robót oraz postrzeganiem nas jako profesjonalną, rzetelną i terminową firmę budowlaną.